8. National Pediatric Urology Congress

25 - 28 May 2017, Porto Bello Otel – Antalya

8. Ulusal Pediatrik Üroloji Kongresi

8.Ulusal Pediatrik Üroloji Kongresi (Çocuk Nefroloji Derneği Katkıları ile)
Çocuk Ürolojisi Hemşirelik Sempozyumu (Çocuk Cerrahisi Hemşireliği Derneği)
25 - 28 Mayıs 2017, Porto Bello Otel – Antalya

Kongremizin Değerli Katılımcıları,

Geçen yıl Kıbrıs’ta gerçekleştirdiğimiz ve oldukça başarılı geçen bir kongrenin ardından kısa bir süre geçmesine rağmen yönetim kurulu olarak Derneğimizin 8. Kongresini bu yıl 25-28 Mayıs 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapmaya karar verdik. Son yıllarda ülkemizde ve yakın coğrafyasında mesleğimizi de ilgilendiren oldukça ciddi gelişmeler yaşanmaktadır. Bu zor dönemde, bir yandan birlik ve beraberlik içinde olurken, diğer yandan deneyimlerimizi paylaşmaya olanak sağlayan etkinlikleri sürdürme gayreti içinde olmalıyız. Bu düşünceyle ve Derneğimizin kuruluş amacına uygun olarak eğitim etkinliklerine ara vermeden devam etmekteyiz. Bu süreçten, her zamankinden fazla çalışarak, özveri göstererek ve sizlerin desteği ile daha güçlü bir şekilde çıkabiliriz. Dolayısıyla, çocuk ürolojisine gönül veren tüm meslektaşlarımızın, Derneğimizin düzenlediği etkinlikleri sahiplenerek başarıya ulaşmasına katkıda bulunacaklarına inanıyoruz.

Kongremizin yapılacağı merkezi belirlerken birçok etkenin yanı sıra ekonomik koşullar da göz önünde bulundurulmuştur. Kongre otelimiz, maliyetler olabildiğince alt seviyede tutularak ve Türk Lirası üzerinden anlaşma yapılarak belirlenmiştir. Hepinizin bildiği gibi katılımcı sayısı ve konaklama şeklinin önceden bilinmesi de bu tür organizasyonların başarısı için oldukça önemlidir. Bunları sağlamak adına erken kayıt yaptırabilir ve kongre otelindeki avantajlı kayıt/konaklama paketlerinden birini seçebilirsiniz. Diğer yandan, Kongre otelinde konaklamayan katılımcılarımız, belli bir günlük katılım ücreti ödeyerek Kongremize kayıt yaptırabilecek ve otel olanaklarından yararlanabileceklerdir. Ayrıca uzmanlık öğrencisi ve hemşirelerimizin Kongremize katılımlarını teşvik etmek için kayıt/konaklama ücretlerinde doğrudan Derneğimiz bütçesinden karşılanacak bir indirim de yapılmıştır.

Bu yıl da, kongremizin öncesinde ana teması üriner ultrasonografi olan bir günlük kurs düzenlenecektir. Klinisyenin "modern stetoskop"u haline gelen ultrasonografi, artık çocuk ürolojisi günlük uygulamalarının da önemli bir aracı olmuştur. Bu nedenle, kurs programımız ultrasonografi temel eğitimini ve ağırlıklı olarak perinatal hidronefroz olmak üzere çocuk ürolojisinde ultrasonografinin kullanımını içerecektir. Kursumuza, uzmanlık öğrencileri, yeni uzmanlar ve çocuk ürolojisi yan dal uzmanlık öğrencileri başta olmak üzere ilgili tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz. Ayrıca, Kongremiz ile eşzamanlı gerçekleştirilecek Çocuk Ürolojisi Hemşireliği Kursu ve Sempozyumunda her zaman beraber çalıştığımız değerli hemşirelerimiz ile birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.

Çocuk ürolojisi konusunda deneyimli birçok uzmanın yanı sıra, çocuk ürolojisi yan dal uzmanlık öğrencileri, yan dal program eğiticileri, çocuk nefrolojisi ve çocuk radyolojisi uzmanları Kongremizin bilimsel programına katkı sağlayacaklardır. Güncel ve uygulamaya yönelik paneller, konferanslar, serbest bildiri/video oturumları ve poster yürüyüşleri ile bilimsel seviyesi yüksek bir kongre geçirmeyi umuyoruz.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün "hiç şüphesiz ki Antalya Dünyanın en güzel yeridir" deyişi ile onurlandırdığı bir kentte, hem bilimsel hem de sosyal içeriği ile zengin bir kongrede buluşmak dileğiyle hepinize saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Prof. Dr. Haluk EMİR
Pediatrik Üroloji Derneği Başkanı
Prof. Dr. Güngör KARAGÜZEL
Kongre Başkanı

Congress Contact Information

Congress Secretariat

Güngör Karagüzel (Kongre Başkanı)
gkaraguzel@akdeniz.edu.tr
Haluk Emir (Dernek Başkanı)
hemir@istanbul.edu.tr
Baran Tokar (Dernek Genel Sekreteri)
barantokar@gmail.com

Organization Secretariat


MEDULA Organizasyon Kongre ve
Turizm Yatırımları San. Tic. Ltd. Şti.

Porsuk Bulvarı Martı Ap. No: 59/2 Eskişehir
Tel: 0222 231 34 33
Faks: 0222 231 50 05
E-posta: kongre@ peduro2017.org
Web: http://www.peduro2016.org