13. National Pediatric Urology Congress

29 November - 2 December 2023, Nevşehir

Değerli Meslektaşlarımız,

Pediatrik Üroloji derneğinin yıllık olarak düzenlediği Ulusal Pediatrik Üroloji kongrelerinin on üçüncüsü 29 Kasım- 2 Aralık 2023 tarihleri arasında Erciyes Üniversitesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı ve Çocuk Ürolojisi Bilim Dalının ev sahipliğinde Nevşehir’de düzenlenecektir. Sizleri kongremize katılmaya davet etmekten büyük mutluluk ve onur duymaktayım. Kongre cumhuriyetimizin 100. yılını geride bıraktığımız onurlu bir tarihin hemen sonrasına denk gelmektedir. İkinci yüzyılının bu ilk kongresi Cumhuriyet kutlamaları açısından da coşkulu geçecektir.

Önceki tüm kongre ve bilimsel toplantılarımız gibi bu kongre de bilimsel açıdan üst düzeyde olacaktır. Kurs, panel, konferans, bildiri, poster ve video sunumlarıyla güncele dair ne varsa ele alınacak ve hepinizin katkıları ile iz bırakacak standartları yakalayacaktır.

Kongre öncesi yarım günlük pediatrik ürolojide ultrasonografi kullanımı kursu gerçekleştirilecektir. Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi uzmanlarının hastalarına beklemeksizin ultrasonografi işlemini kendilerinin yapabilmesinin önemine çok inanan ve kendi klinik uygulamalarında bundan çok faydalanan bir meslektaşınız olarak bu kursa katılmanızı özellikle tavsiye ediyorum.

Malumunuz olduğu üzere ülkemiz büyük bir deprem felaketi yaşamış ve büyük acılar çekilmiştir, çekilmektedir. Kongremizin daha önce Kayseri’de yapılması planlanmış olsa da deprem felaketinin beklenmeyen biçimde tüm ülkemizi sarsması sonrası daha güvenli bir yer olan Nevşehir’de yapılması kararı alınmıştır. Ülkemizdeki ekonomik koşullar da göz önüne alınarak katılım ve konaklama ücretlerinin oldukça makul seviyeye çekilmesine özellikle dikkat edilmiş ve deprem bölgesinden gelecek meslektaşlarımıza ücretsiz katılım imkânı sağlanmıştır.

Yanardağların lav püskürtmesi sonrası coğrafik olayların oluşturduğu doğa harikası Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerini görmemiş olanların görmesi veya önceden görmüş olanların tekrar hatırlaması bu kongredeki zengin sosyal programlar ile mümkün olabilecektir.

Hem cumhuriyet kutlamalarının coşkusu hem de bilimsel şölen için sizleri Kapadokya’ya davet ediyorum.

Saygılar, Selamlar

Keramettin Uğur Özkan
Kongre Başkanı

Congress Contact Information

Congress Secretariat

Kongre Başkanı
Keramettin Uğur Özkan
 
Kongre Sekreteri
Murat Uçar

Organization Secretariat


Three Season Organization
Atatürk Mahallesi Ertuğrul Gazi Sk. No:2H Metropol İstanbul Sitesi B Blok K:24 D: 362 Ataşehir/İSTANBUL/TÜRKİYE

0 850 259 10 99
0 533 313 19 23
info@threeseason.com.tr